Интер и Верона играят при 1:0 в мач от 19-ия кръг

...

НА ЖИВО: Интер - Верона 1:1, гол на Анри

Интер и Верона играят при 1:0 в мач от 19-ия кръг на Серия А. Лаутаро Мартинес откри резултата в 13-ата минута. В 74-ата минута Тома Анри изравни.

Срещата стартира със страховит късмет за гостите. Във 2-ата минута Сирил Нгонге откри Томаш Суслов в наказателното поле. Словакът се освободи от Алесандро Бастони и насочи мощен удар от дребен ъгъл, с който Ян Зомер съумя да се оправи и да избие в корнер.

Интер съумя да излезе напред в резултата с първия си прецизен удар. " Нерадзурите " построиха страхотна офанзива, при която Маркюс Тюрам резервира топката и пусна към Хенрих Мхитарян. Арменецът съумя да изведе Лаутаро Мартинес самичък против вратаря, а аржентинецът не сбърка за 1:0.

В 26-ата минута гостите имаха нов късмет за гол. Нгонге центрира отдясно, а Милан Джурич надскочи Франческо Ачерби и насочи удар с глава, който Зомер избави.

Втората част стартира със мощен удар от далечна отдалеченост на Томаш Суслов, който беше избавен от Зомер. Малко по-късно гол на Интер беше анулиран. Франческо Ачерби смъкна с глава центриране на Карлос Аугусто за Лаутаро Мартинес, който прати топката във вратата. Защитникът обаче беше в състояние на засада към подаването към него.

В 59-ата минута Тюрам засече с глава центриране на Дензъл Дъмфрис с глава, който мина около вратата. Малко по-късно шут на Хакан Чалханоолу от към 20 метра профуча около вратата.

Интер понижи темпото и разреши на Верона да стигне до изравнителен гол в 74-ата минута. Ондрей Дуда напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където влезлият преди секунди Тома Анри отклони топката във вратата за 1:1.

Интер - Верона 1:1

1:0 Лаутаро Мартинес (13)

1:1 Тома Анри (74)

Интер: Ян Зомер, Бенжамен Павар, Франческо Ачерби, Алесандро Бастони, Дензъл Дъмфрис, Карлос Аугусто, Николо Барела, Хакан Чалханоолу, Хенрих Мхитарян, Лаутаро Мартинес, Маркюс Тюрам

Верона: Лоренцо Монтипо, Джаксън Чачуа, Джанджакомо Маняни, Диего Копола, Джош Дойг, Томаш Суслов, Ондрей Дуда, Жорди Мбула, Сирил Нгонге, Михаел Фолоруншо, Милан Джурич